cross out
Willa Izbica Karpacz | komfortowe noclegi w Karpaczu
  Data przyjazdu
  Data wyjazdu
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Dziecko
wybierz
Rezerwuj
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Najpiękniejsze miejsca w Karpaczu

Ulokowany w sercu gór Karpacz każdego roku odwiedzany jest przez wielu turystów. Pasjonaci pieszych wędrówek, rodziny z dziećmi, pary – wszyscy chcą doświadczyć uroku okolicy. Jeden nocleg tutaj to za mało! W samym mieście znajdziesz szereg atrakcji, na które warto poświęcić swój czas. Okolica to z kolei malownicze szlaki sudeckie, zachęcające do eksplorowania. Jak zorganizować sobie pobyt w tym mieście? Co zobaczyć? Sprawdź!

Zaplanuj pobyt i nocleg w Karkonoszach!

Wybierając się do tej malowniczo położonej miejscowości, warto mieć dobry plan. Tutejsze muzea, zabytki przyrodnicze i historyczne czy nietypowe atrakcje (grawitacyjna anomalia) kuszą przyjezdnych ciekawą ofertą. Co z tego wszystkiego zobaczyć w pierwszej kolejności? My wybraliśmy trzy warte uwagi miejsca. Decydując się na przynajmniej jeden nocleg w Karpaczu, na pewno zdążysz je odwiedzić. Zachęcamy jednak do dłuższego pobytu i skorzystania z tego, co oferują przepiękne Karkonosze!

Świątynia Wang – XII-wieczny kościół nordycki

Pierwsza propozycja to unikat światowy – drewniany kościół, pochodzący z przełomu XII i XIII wieku. Został on wybudowany w Norwegii i pierwotnie stał w miejscowości Vang. Z czasem tamtejsi mieszkańcy zdecydowali się na wzniesienie większej świątyni. Tę okazję wykorzystał Fryderyk Wilhelm IV – pruski król. Za namową hrabiny von Reden, w XIX wieku przeniósł on świątynię z drewna właśnie do Karpacza.

Tym, co szczególnie wyróżnia budowlę, jest sposób jej skonstruowania. Do budowy nie użyto bowiem żadnego gwoździa! Poszczególne elementy konstrukcyjne są ze sobą połączone poprzez złącza ciesielskie. W świątyni można podziwiać zabytkowe rzeźby, łączące tradycję chrześcijańską z nordyckimi legendami i wierzeniami. Smoki i lwy wewnątrz to niecodzienny widok jak na polskie świątynie. Zachęcamy do zwiedzania! Kościół Wang ulokowany jest po przeciwnej stronie Karpacza względem Willi Izbica, co pozwala urządzić sobie malowniczy spacer.

Muzeum Zabawek – nie tylko dla najmłodszych!

Kolejny obiekt na naszej liście to dość niecodzienne muzeum. Powstało ono w roku 1995, a bazą do jego utworzenia stała się kolekcja podarowana przez Henryka Tomaszewskiego. Pan Henryk – artysta i człowiek, odpowiedzialny za powstanie Wrocławskiego Teatru Pantomimy – zbierał zabawki z całego świata. Dziś można oglądać je w pięknie zaaranżowanych gablotach. Są tutaj m.in.:

  • rozmaite lalki – w tym figurki japońskie,
  • samochodziki zabawkowe,
  • pluszowe misie,
  • ludowe figurki,
  • filigranowe domki dla lalek,

postacie z legend (np. Lajkonik).

Jeżeli zdecydujesz się na nocleg w Karpaczu w Willi Izbica, piesze przejście do tego muzeum zajmie Ci około pół godziny. W sam raz na rodzinny spacer! Wizyta w Miejskim Muzeum Zabawek sprawi radość nie tylko dzieciom. Maluchy z pewnością będą z zapartym tchem oglądać imponującą kolekcję. Dorośli natomiast znów na chwilę przeniosą się do czasów beztroskiego dzieciństwa!

Dziki Wodospad: malownicze miejsce na mapie miasta

Na koniec zostawiliśmy coś dla miłośników pięknych, górskich widoków. Powstały na Łomnicy Dziki Wodospad to chętnie odwiedzane miejsce – przez turystów, jak i miejscowych. Okolica zachęca do zrobienia pamiątkowych zdjęć, bo jest urokliwa o każdej porze roku. Powstanie tego wodospadu to pośrednio efekt powodzi, które lata temu nawiedzały Karpacz. Wówczas rzeka, zwykle dość spokojna, stawała się rwącym górskim strumieniem – niszczącym domy, wille i ulice. Zdecydowano się zatem na uregulowanie koryta Łomnicy m.in. poprzez utworzenie na niej zapory (pocz. XX w.). W rezultacie powstał też kilkumetrowy wodospad, dziś będący atrakcją turystyczną.

Latem przy wodospadzie można przyjemnie się schłodzić. Jesienią z kolei barwne liście tworzą tu niesamowity, baśniowy wręcz klimat. Zimowy krajobraz także prezentuje się niezwykle. W drodze na Śnieżkę na pewno zatem warto zahaczyć o to miejsce.

Zapraszamy do Karpacza!

Wymienione wyżej lokalizacje to tylko niewielki ułamek tego, co oferuje karkonoskie miasto. Będąc tu, pozwiedzasz, wypoczniesz, zmęczysz się na szlaku, a potem – wyśpisz w komfortowej willi. Zapraszamy na nocleg do naszego obiektu! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą dostępnych pokoi. Mamy ciekawe opcje i pakiety zarówno dla par, jak i dla całych rodzin. Do zobaczenia w Karpaczu! Willa Izbica chętnie Cię ugości.

Rezerwuj Online

© 2024 Willa Izbica Karpacz - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Wycieczki jednodniowe - Praga, Karpacz

-10% z kodem WILLAIZBICA

Przewodnik po okolicy