cross out
Willa Izbica Karpacz | komfortowe noclegi w Karpaczu
  Data przyjazdu
  Data wyjazdu
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Dziecko
wybierz
Rezerwuj
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Co zobaczyć latem w Karpaczu? Podpowiadamy!

 

Sezon wakacyjny i urlopowy w pełni. Zastanawiasz się, czy odwiedzić na kilka dni Karpacz? Rozważasz pobyt w wygodnej willi i szukasz miejsc w tym mieście – w sam raz do zwiedzania latem? Sprawdź zatem poniższe propozycje. Obiecujemy, że nie będziesz się tutaj nudzić! Nocleg w sercu Karkonoszy pozwoli Ci zakosztować wielu atrakcji. Co zatem proponujemy? Zapraszamy do lektury wpisu!

Karpacz – miasto pod Śnieżką

Położony u stóp urokliwej, chętnie odwiedzanej przez turystów Śnieżki Karpacz to perła Sudetów. Stanowi wspaniałą bazę wypadową na wiele szlaków i do okolicznych miejscowości. To piękne miasteczko obfituje w malownicze wille, ciekawe muzea i atrakcje dla osób w każdym wieku. Dlatego chętnie przyjeżdżają tu zarówno rodziny z pociechami, jak i samotni "górscy wyjadacze" czy pary na romantyczny weekend. Wszyscy znajdą tu coś wartego uwagi!

Tym razem przyjrzymy się trzem nietypowym atrakcjom. To coś, co nada się w sam raz na letni, kilkudniowy wypad do Karpacza. Wyselekcjonowaliśmy je z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych gości. Zobacz, co to za miejsca!

Miasteczko Western City

Ulokowane zaledwie kilka minut jazdy samochodem od Willi Izbica, spodoba się nie tylko dzieciom. Odnajdzie się tutaj każdy fan klasycznych westernów i klimatu Dzikiego Zachodu. Dotarłszy tu, można poczuć się, jak gdyby odbyło się podróż w czasie – do dawnej Ameryki. A co czeka przybyszy na miejscu? Zwiedzający mogą m.in.:

  • pojeździć konno,

  • postrzelać z łuku lub wiatrówki,

  • pływać łodzią canoe, typową dla północnoamerykańskich Indian,

  • sprawdzić się w rodeo, odbywającym się na mechanicznym byku,

  • wybić własną monetę w klimacie westernu,

  • nauczyć się dojenia krowy,

  • wyćwiczyć umiejętność rzutu lasso,

  • spróbować specjałów w Chacie Trapera.

W miasteczku da się spokojnie spędzić większość dnia, świetnie się bawiąc. Warto uwzględnić ten punkt w planach, gdy zamierza się przyjechać na kilka dni z noclegami w Karpaczu! Z pewnością będzie to przygoda, którą zapamięta się na długie lata.
 

ciekawe miejsca w karpaczu


Skwer Zdobywców – dla wielbicieli himalaizmu

Jesteś miłośnikiem wypraw w góry? Z zapartym tchem śledzisz zmagania himalaistów? W takim razie koniecznie odwiedź to miejsce! W 2006 pod Urzędem Miejskim zapoczątkowano ciekawą inicjatywę – na wzór popularnej w wielu miejscach alei gwiazd. Tutaj jednak swoje odciski (a konkretnie odciski butów) w brązie zostawiają słynni polscy himalaiści. Przez lata w Karpaczu powstało już ponad 20 takich płyt z podpisem. Zobaczysz tu m.in. ślady Jerzego Kukuczki, Anny Czerwińskiej, Wandy Rutkiewicz czy Krzysztofa Wielickiego.

Miejsce to ma być hołdem dla osób, które podejmują tak nadludzki wysiłek i wykazują się niezwykłą odwagą. Wizyta tu, poza zdobyciem ciekawych zdjęć, może zaowocować osobistą inspiracją... niekoniecznie do rzucenia wszystkiego dla wysokogórskich wypraw, lecz do walki ze swoimi ograniczeniami i zdobywania nowych, osobistych szczytów. Warto więc zajrzeć!

Karkonoskie Tajemnice – poznaj Ducha Gór!

Ostatnia propozycja to stosunkowo nowa atrakcja. Dopracowana w najmniejszych szczegółach, będąca owocem współpracy wielu twórców... Odkryj zatem Karkonoskie Tajemnice! To interaktywna, podziemna wystawa dla dorosłych i dzieci. Goście mogą poznać tutaj podania i legendy związane z okolicą. Multimedialna ekspozycja przedstawia też niezwykle ciekawe historie osób, które zasiedlały ten region przed laty. Całość tworzy mieszaninę opowieści całkiem prawdziwych i tych, które dawniej opowiadano dzieciom np. przed snem.

Z pewnością to lokalizacja warta odwiedzin. Chociażby dlatego, że jest wysoko oceniana przez turystów. Dodatkowo zdobyła nagrodę w konkursie na nowe cuda w naszym kraju, organizowanym przez National Geographic. Atrakcja ulokowana jest około 3 km od Willi Izbica.

Zakochaj się w Karpaczu!

Pobyt na kilka dni w naszym mieście sprawi, że będziesz chcieć do niego wracać. Poznasz jego urok, zachwycisz się widokami – to możemy zagwarantować. Które z zaproponowanych tutaj miejsc planujesz zobaczyć w pierwszej kolejności, będąc w Karpaczu? Noclegi możesz zarezerwować w naszej Willi. Wygoda i spokój – zapewnione. Zapraszamy do rezerwacji pokoju online! Obiecujemy, że u nas należycie wypoczniesz, a uśmiechnięta obsługa chętnie podpowie, co jeszcze warto zwiedzić.

Rezerwuj Online

© 2024 Willa Izbica Karpacz - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Wycieczki jednodniowe - Praga, Karpacz

-10% z kodem WILLAIZBICA

Przewodnik po okolicy