cross out
Willa Izbica Karpacz | komfortowe noclegi w Karpaczu
  Data przyjazdu
  Data wyjazdu
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Dziecko
wybierz
Rezerwuj
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Karkonoskie szlaki – dokąd ruszyć na wędrówkę?


Najwyższy czas zaplanować urlop! Należysz do grona miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu? W takim razie piesze wędrówki po malowniczych, górskich szlakach stanowią idealny pomysł dla Ciebie. Nasza Willa Izbica w Karpaczu zapewni Ci komfortowy nocleg po każdym dniu spędzonym na łonie natury. Jeśli zastanawiasz się, gdzie powinieneś się wybrać podczas pobytu w naszym obiekcie, śpieszymy z podpowiedziami! Zapoznaj się ze wskazówkami i zaplanuj swój idealny wypoczynek pośród natury.

Karkonoska magia krajobrazu

Chociaż to niejedyne pasma górskie w Polsce, Ci, którzy je odwiedzili, chętnie wracają. Dowodzi to liczba turystów odwiedzających te okolice każdego roku. Mimo że 2/3 powierzchni Karkonoszy znajduje się na terenie Czech, to nie brakuje na nich Polaków. Ten urokliwy region obfituje w wiele atrakcji dla miłośników górskich krajobrazów. Do najpopularniejszych karkonoskich szczytów zalicza się m.in.:

  • Śnieżka,

  • Szrenica,

  • Śmielec,

  • Kopa,

  • Smogornia,

  • Wielki Szyszak,

  • Czarna Kopa.

Na piechurów czekają schroniska, takie jak Strzecha Akademicka, Śląski Dom, Schronisko Kamieńczyk czy Schronisko Samotnia. Karkonosze to również wyjątkowe wodospady, które warto zobaczyć na własne oczy. Większość z nich znajduje się po stronie polskiej. Koniecznie sprawdź Wodospad Kamieńczyka, Szklarki i Podgórnej.

Na Śnieżkę z Karpacza

Śnieżka to najwyższy, najchętniej odwiedzany i najbardziej charakterystyczny szczyt Karkonoszy. Mierzy 1602 m. Można go zdobyć, wychodząc z Karpacza, dlatego nocleg w tym miejscu stanowi doskonałą bazę wypadową. Na Śnieżkę prowadzi kilka szlaków z tego miasta. Różnią się one stopniem trudności. Wszystkie jednak spotykają się przy Domu Śląskim – górskim schronisku oferującym noclegi i posiłki dla zmęczonych turystów. Na szczycie znajduje się charakterystyczne Obserwatorium Meteorologiczne.

Wędrówkę warto rozpocząć od średniowiecznej Świątyni Wang. W jej okolicy znajduje się kilka parkingów, na których możesz pozostawić samochód i komfortowo ruszyć w górę. Dobre wille oferujące noclegi w Karpaczu są zazwyczaj tak zlokalizowane, by zapewniać komfortowy dojazd pod Świątynię. To przy niej rozpoczyna się jedna z najpopularniejszych tras. Prowadzi przez Polanę, Pielgrzymy i formacje skalną Słonecznik do Domu Śląskiego. Możesz również wybrać szlak niebieski prowadzący przez Polanę i Samotnię. Jeśli niestraszny Ci szlak czarny, wędrówkę możesz rozpocząć przy skoczni narciarskiej Orlinek. Trasa zajmie Ci około 3 godzin.

Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej

Ścieżka ta została nazwana dla upamiętnienia spotkania Jacka Kuronia z Vaclavem Havlem. Prowadzi ze Szrenicy przez Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt, Śmielec, Mały Szyszak, Śnieżkę aż do Przełęczy Okraj. Łącznie ma ok. 30 km i jest oznakowana kolorem czerwonym. Po drodze turyści raz wędrują polskim, a raz czeskim szlakiem. Zdecydowanie warto wybrać się na ten wyjątkowy szlak turystyczny, by móc napawać się doskonałymi widokami. Na trasie znajduje się Schronisko Górskie „Dom Śląski”.

Kocioł Wielkiego i Małego Stawu

Na terenie Karkonoszy zlokalizowane są wyjątkowo malownicze kotły polodowcowe powstałe w plejstocenie. Do najpopularniejszych z nich należy Kocioł Wielkiego i Małego Stawu. Pierwszy z nich leży u stóp Smogorni i ma głębokość 25 m. Mały Staw o głębokości 7 m znajduje się przy schronisku „Samotnia”, które oferuje miejsca noclegowe i smaczną kuchnię.

Jedną z najpiękniejszych ścieżek przyrodniczych w Karkonoszach jest trasa górną krawędzią Wielkiego i Małego Stawu. Zapewnia ona zapierające dech w piersiach widoki na Śnieżkę czy Ślężę. Jeśli pragniesz zobaczyć na własne oczy skały Pielgrzymy oraz Słonecznik, będziesz mógł je podziwiać na tej trasie. Wędrówkę rozpocznij przy zachwycającej Świątyni Wang.

Poznaj urok Karkonoszy!

Plan na zwiedzanie już masz, więc teraz pora zadbać o to, by mieć gdzie odpocząć. Zajrzyj do galerii, by sprawdzić zapewniane przez nas warunki. Przekonasz się, że nasza willa oferująca noclegi w Karpaczu to idealne miejsce, by odpocząć po długim dniu spędzonym na górskich szlakach. Nie czekaj i skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie, by dowiedzieć się o wolnych terminach. Możesz również zarezerwować pobyt przez internet!

Rezerwuj Online

© 2024 Willa Izbica Karpacz - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Wycieczki jednodniowe - Praga, Karpacz

-10% z kodem WILLAIZBICA

Przewodnik po okolicy