cross out
Willa Izbica Karpacz | komfortowe noclegi w Karpaczu
  Data przyjazdu
  Data wyjazdu
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Dziecko
wybierz
Rezerwuj
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Co trzeba koniecznie zobaczyć w Karkonoszach? Podpowiadamy!

Od dawna myślisz o kilkudniowej wizycie w Karpaczu? W końcu masz zamiar odwiedzić z rodziną lub z drugą połówką Karkonosze i pospacerować sudeckimi szlakami? Zobacz zatem trzy wybrane przez nas miejsca, które na pewno warto uwzględnić w swoim planie wycieczkowym. Gdy zagościsz w Willi Izbica, chętnie wskażemy Ci kolejne karkonoskie atrakcje. Zapraszamy do lektury i zachęcamy do wizyty w naszych progach!
 

Karkonosze piękno gór na wyciągnięcie ręki

Malownicze szlaki, przepięknie położone miasteczka, zapierające dech widoki, niezwykła flora i fauna – tego wszystkiego możesz doświadczyć, przybywając w pasmo Karkonoszy. Przyjeżdżając do Karpacza, warto zatem nie poprzestawać na spacerowaniu po mieście. I tutaj nie brakuje atrakcji, ale o nich pisaliśmy już w poprzednim artykule. A co zalecamy odwiedzić podczas pierwszej wizyty w okolicy? Oto nasz subiektywny wybór trzech cudnych miejsc. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę!

Śnieżka najwyższy szczyt Karkonoszy

To naturalnie pierwszy, obowiązkowy punkt dla wszystkich miłośników górskich widoków. Decydując się na nocleg w Karpaczu (https://izbica.com.pl/pokoje), warto przeznaczyć jeden dzień, by zobaczyć charakterystyczne zabudowania na szczycie Śnieżki – tzw. talerze. Mieści się tam m.in. obserwatorium astronomiczne. Z góry, przy dobrej widoczności, roztaczają się przepiękne widoki na Sudety.

Na ten graniczny szczyt o wysokości 1602 m n.p.m. prowadzi kilka szlaków. Wprawieni piechurzy mogą wybrać najtrudniejszy, czarny – krótki, choć dość stromy. Początkującym polecamy jednak łagodniejszy szlak – np. żółty. Nie wszyscy jednak przepadają za długimi wędrówkami. Niekiedy nocujący w naszej willi turyści pytają, czy da się jakkolwiek inaczej dostać na Śnieżkę. Odpowiadamy: jak najbardziej. Otóż od strony czeskiej można wjechać na nią gondolową kolejką. W tym celu trzeba udać się do miejscowości Pec pod Sněžkou. Alternatywa to linowa kolej „Zbyszek”, docierająca na Kopę. Stamtąd piesza droga na szczyt Śnieżki jest zdecydowanie krótsza.

Źródło Łaby początek słynnej europejskiej rzeki

Niewątpliwie interesującym miejscem w Karkonoszach jest źródło rzeki Łaby. Znajduje się ono po czeskiej stronie, a dotrzeć tam można granicznym szlakiem, by w odpowiednim miejscu odbić od niego. Na miejscu zobaczysz kamienną cembrowinę, a obok niej odpoczniesz na jednej z ławek. Warto mieć na uwadze, że to jest tylko symboliczne źródło – realne znajduje się kilkaset metrów dalej, ale nie ma tam dostępu (przyroda chroniona).

W latach 60. XX w. w okolicy powstał również mur z kamienia, na którym zobaczyć można herby ponad dwudziestu miast. To najważniejsze miejscowości, przez które przepływa Łaba, zanim ukończy swój bieg w Morzu Północnym. Warto przyjrzeć mu się i poszerzyć swoją wiedzę geograficzną, a przy okazji odpocząć po pieszej wędrówce! Wielu gości Willi Izbica (https://izbica.com.pl/willa-izbica), którzy odwiedzili to miejsce, było zadowolonych z wycieczki w te rejony u naszych sąsiadów.

Wodospad Kamieńczyka najwyższy w polskich Sudetach

Osobom kochającym malownicze widoki koniecznie zalecamy wycieczkę do Wodospadu Kamieńczyka. Wysoki na 27 m, stanowi wyjątkowe miejsce rodzinnych sesji fotograficznych. I to o każdej porze roku! Zimą, skryty pod śniegiem, prezentuje się niezwykle urokliwie. Latem i jesienią szumiąca kaskada kreuje natomiast niesamowity klimat. Próg wodospadu ulokowany jest na wysokości ponad 800 m n.p.m.

Co warto wiedzieć? To właśnie w scenerii tego wodospadu nakręcono jedną ze scen do pięknego filmu pt. „Opowieści z Narnii”. A skoro ten właśnie wodospad stał się tłem filmowym – tym bardziej świadczy to o uroku i niezwykłości tego miejsca w Karkonoszach, prawda? Poczuj się zatem jak na planie filmowym i urządź sobie wycieczkę z Karpacza (https://izbica.com.pl/najpiekniejsze-miejsca-w-karpaczu), by zobaczyć ten fragment sudeckiej przyrody. To szansa na niezwykłe ujęcia fotograficzne – piękną, rodzinną pamiątkę.

Przybywaj w Karkonosze!

Górski szczyt z ciekawą architekturą, pięknie położony wodospad, symboliczne źródło europejskiej rzeki – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na Ciebie w okolicy. Gdy zawitasz w karkonoskie rejony, na pewno zechcesz zwiedzać dalej. My zapraszamy Cię na nocleg w Karpaczu. W położonej w tym mieście Willi Izbica odpoczniesz po górskich wędrówkach i nabierzesz sił na dalsze eksplorowanie rozmaitych zakątków w Karkonoszach. Do zobaczenia!

Rezerwuj Online

© 2024 Willa Izbica Karpacz - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Wycieczki jednodniowe - Praga, Karpacz

-10% z kodem WILLAIZBICA

Przewodnik po okolicy