cross out
Willa Izbica Karpacz | komfortowe noclegi w Karpaczu
  Data przyjazdu
  Data wyjazdu
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
Dziecko
Dziecko
wybierz
Rezerwuj
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Najlepsze jednodniowe wycieczki z Karpacza. Który kierunek wybrać?


Wyjazd na urlop nie musi wiązać się z przebywaniem przez kilka dni w jednym miejscu. Będąc w Karpaczu, możesz udać się do kilku ciekawych lokalizacji za granicą. Wszystko, o czym tu piszemy, jest w zasięgu! Nie musisz nawet rezerwować dodatkowego noclegu, bo da się to zorganizować jako wyprawę jednodniową. Zdecyduj się tylko na jedno z proponowanych miejsc. Zobacz, jakie kierunki wybraliśmy specjalnie dla Ciebie!

Wybierz najciekawsze wycieczki – podróżuj do kultowych miejsc!

Decydując się na pobyt w Karkonoszach, warto zaplanować choć jedną dłuższą wycieczkę. Jest to bowiem wspaniała baza wypadowa do pięknych miejsc, w tym pełnych zabytków miast – nie tylko w kraju. Nocleg w Karpaczu to dobra okazja do tego, aby wybrać się chociażby do Pragi czy pozachwycać pięknem niezwykłych formacji skalnych u naszych południowych sąsiadów. Co na pewno warto zobaczyć? Zobacz trzy propozycje, które jednogłośnie wybraliśmy w naszej Willi!

Praga – czarująca stolica Czech

Przez jednych kojarzona głównie z zabytkowym, ozdobionym licznymi posągami, XIV-wiecznym Mostem Karola. Innym przywołuje na myśl przede wszystkim górujące nad miastem wzgórze zamkowe na Hradczanach. Praga to niewątpliwie miejsce, godne przynajmniej jednej, krótkiej wizyty. Zwiedzanie tego miasta można spokojnie rozłożyć na wiele dni. Jednak nawet będąc tam na chwilę, warto:

  • przespacerować się wspomnianym mostem,

  • udać się na zamek i zobaczyć słynną Złotą Uliczkę,

  • o pełnej godzinie przyjrzeć się, jak działa zabytkowy zegar astronomiczny (Pražský orloj), ulokowany na ścianie Ratusza Staromiejskiego,

  • zjeść tradycyjne danie w czeskiej hospodzie,

  • przejść się uliczkami urokliwej dzielnicy, zwanej Malá Strana.

Jeśli chodzi o noclegi, Willa Izbica ma znakomitą lokalizację do takiego krótkiego wypadu do Czech.

Drezno – "miasto baroku"

Kolejne wspaniałe miasto, które trzeba zobaczyć, to Drezno. Położone nieco ponad 100 km od polsko-niemieckiej granicy, przyciąga turystów licznymi barokowymi zabytkami. Podczas II wojny światowej zostało mocno zniszczone, ale stopniowo odbudowywano kolejne perły architektury. Dziś znów można je podziwiać – a naprawdę jest co! Podczas spaceru zobacz:

  • pałac Zwinger wraz z cennymi zbiorami muzealnymi,

  • "Orszak Książęcy" – czyli niesamowitą mozaikę, wykonaną z miśnieńskiej porcelany,

  • Katedrę Świętej Trójcy i położony nieopodal Zamek Rezydencyjny Wettynów,

  • Tarasy Brühla – urokliwą promenadę,

  • Großer Garten – zespół parkowy, w którym można przejechać się wąskotorową kolejką i zwiedzić część z ogrodem botanicznym.

Podobnie jak Praga, tak i Drezno ma swój słynny most – jest to tzw. Most Augusta. Obecna forma to konstrukcja z XX wieku, nie jest więc aż tak zabytkowa, jak ta w Czechach. Warto jednak przejść się z jednej strony miasta na drugą, by ujrzeć piękną panoramę i zobaczyć, jak wygląda Drezno po drugiej stronie Łaby. Odwiedzając Karpacz, rozważ więc wycieczkę za niemiecką granicę do barokowej perły – Drezna!

Skalne miasto – dla ludzi żądnych wrażeń

Ostatnia propozycja to coś, co spodoba się miłośnikom wędrówek w pięknych okolicznościach przyrody. Adršpašské Skalne Miasto ulokowane jest w Czechach, niecałe 1,5 godziny jazdy od Willi Izbica. W tym miejscu gościli m.in. polski król August II i poeta J. W. Goethe. W sezonie turystycznym i w weekendy jest ono tłumnie odwiedzane. Zalecamy zatem wybrać się tam w tygodniu – lub wiosną albo jesienią.

A co można tam zobaczyć? Przede wszystkim niesamowite formacje skalne (piaskowce, zlepieńce), przybierające niezwykłe kształty, a przez to mające swoje nazwy – np. Wielbłąd czy Głowa Cukru. Przyjemnością będzie spacer dookoła ulokowanego między skałami jeziorka. Wprawni piechurzy mogą przejść do drugiego Skalnego Miasta, ulokowanego niedaleko – Teplicke skály. Prowadzi do niego szlak żółty. Możesz oczywiście poprzestać na wizycie tylko w jednym kompleksie.

Podróżuj bezpiecznie z Karpacza!

Decydując się na nocleg w Karpaczu, warto wybrać się na chociaż jedną krótką wycieczkę. Do opisanych tu przez nas miejsc bez problemu dostaniesz się własnym samochodem. Jeżeli jednak wolisz wyjazdy zorganizowane, zaprzyjaźnione z nami Biuro Turystyczne Zielona Dolina będzie świetnym wyborem. Nocując w Willi, dostajesz od nas 10-procentowy rabat na jednodniowe wycieczki, organizowane przez to biuro. Warto skorzystać!

Rezerwuj Online

© 2024 Willa Izbica Karpacz - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Wycieczki jednodniowe - Praga, Karpacz

-10% z kodem WILLAIZBICA

Przewodnik po okolicy